پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - شانزدهمین جلسه طرح مدیریت پایدار جنگل های هیرکانی
بازدید : 120 22 آبان 1398 ساعت 14:44 شماره :66229
درمعاونت امور جنگل:
شانزدهمین جلسه طرح مدیریت پایدار جنگل های هیرکانی

شانزدهمین جلسه طرح مدیریت پایدار جنگل های هیرکانی و کارگروه نجات شمشاد با حضور سرپرست سازمان جنگلها، مراتع وآبخیزداری کشور ومدیران کل ادارات کل منابع طبیعی چهارگانه شمال ومدیران ستادی در معاونت امور جنگل تشکیل شد.

این جلسه همزمان با هفته پر خیر وبرکت وحدت ومیلاد رسول معظم اسلام حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) واولین حضور سرپرست سازمان در معاونت امور جنگل برگزار شد.

 

دکترشهبازی در جمع همکاران در محل نماز خانه معاونت امور جنگل حضور یافتند و باتبریک هفنته وحدت به اهمیت جنگل های هیرکانی به عنوان میراث  ماندگارجهانی اشاره داشته و افزودند اجرای طرح مدیریت پایدار جنگل های هیرکانی گام موثری در جهت مدیریت صحیح این میراث عظیم خواهد بود.

 

سرپرست سازمان جنگلهادر شانزدهمین جلسه طرح مدیریت پایدار جنگل های هیرکانی به اهمیت این جنگل ها وعزم جدی سازمان برای حفظ و حمایت این میراث جهانی اشاره داشته و افزودند :تعامل بین بخش تحقیقاتی ـ علمی واجرا موسسه تحقیقات و پژوهشکده ها میتوانند کمک بسیار بزرگی به سازمان داشته باشند و دستاوردهای علمی وتحقیقاتی مفید تهیه شده میتواند کارگشا در برنامه ریزی ها وتصمیم سازی ها باشد.

 

دکتر شهبازی به بیماری  وآفات شمشاد هیرکانی اشاره داشته و حفاظت و حمایت ازشمشاد و زنده ماندن آن درقالب مبارزات بیولوژیکی با آفات و تهیه بانک ژن برای حفظ این گونه ارزشمند آسیب دیده را از اهم اقدامات سازمان دانستند.

 

ایشان در ادامه به برنامه نهضت جنگل کاری که درسازمان از اواخر آبان ماه آغاز خواهد شد ، اشاره داشته و افزودند باتمام نیرو و امکانات و با آگاهی بخشی افکار عمومی این حرکت را شروع خواهیم کرد وامیدواریم که در سطح کشور با یک نهضت فراگیر جنگل کاری از سوی تمام مردم عزیزمیهن اسلامی  به نتیجه مطلوب دست یابیم .

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :