بسمه تعالی" /> بسمه تعالی" /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - توضیح معاونت امور جنگل
بازدید : 86 18 آبان 1399 ساعت 14:28 شماره :78756

توضیح معاونت امور جنگل

بسمه تعالی

در پی انتشار جوابیه مورخ ۱۶ آبانماه اینجانب در پاسخ به طرح ابهاماتی پیرامون پیشنهاد اجرای طرحهای جنگلداری بدون برداشت چوب ، تعدادی از فعالان محترم منابع طبیعی مجدداً طی بیانیه ای ضمن توصیه به استعفای معاونت امور جنگل مطالبی را بیان داشته که لازم می داند توضیحاتی را در این خصوص باستحضار برساند :

۱. چنانچه در جوابیه فوق نیز اشاره گردید ، پیشنهاد مذکور صرفاُ بعنوان یک برنامه کوتاه مدت بدون بهره برداری چوبی و اتفاقاُ برای برون رفت از تنگناهای حفاظتی از جمله کنترل قاچاق چوب ، که بعنوان دغدغه اصلی امضاء کنندگان بیانیه فوق مطرح شده ، در دستور کار قرار گرفته که البته چگونگی آن در شرف بررسی های کارشناسی می باشد.

۲. سوابق مدیریتی و شاءن جناب آقای دکتر منصور ، ریاست محترم سازمان و همچنین تفکر و نگاه اینجانب به مقوله خدمت اجل از برخی واژه های بکار رفته در این بیانیه بوده چراکه این سازمان خود را ملزم به رعایت قوانین موضوعه دانسته و تصریح می نماید معاونت امور جنگل همواره نظرات کارشناسی ، حتی بعضاُ متفاوت ، خود را در بسترهای سازمانی اعلام داشته و در این مورد نیز دغدغه های فنی مد نظر را تقدیم مقام عالی سازمان نموده است. البته بدیهی است ، چنانچه قبلاُ نیز در یادداشت مورخ ۳ آبان در سایت معاونت درج گردید ، نقل هر گونه دیدگاهی بعنوان نظر معاون امور جنگل زمانی اعتبار خواهد داشت که مستقیماً توسط اینجانب بیان شده باشد.

۳. مجدداً خاطر نشان می سازد مدیریت پایدار با هدف استمرار تولید و خدمات جنگل بویژه از حیث کارکردهای اکولوژیکی آن ، همچنان رویکرد محوری سازمانی بوده و در این بین ممنوعیت قطع درختان جنگلی ، که از آن بعنوان تنفس جنگل یاد می شود ، اصل خدشه ناپذیری است که سازمان متبوع و بالتبع معاونت امور جنگل از آن عدول نخواهد نمود.

عباسعلی نوبخت

معاون امور جنگل

سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور

۱۸ آبان ۹۹

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :