پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پویش مردمی احیای جنگل های زاگرس
بازدید : 61 10 آذر 1400 ساعت 9:24 شماره :91301
به طور همزمان در ۱۱ استان کشور:
پویش مردمی احیای جنگل های زاگرس
 

پویش مردمی احیای جنگل‌های زاگرس از چهارشنبه دهم آذر ماه همزمان در 11 استان زاگرسی کشور برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور - امروزه وجود پدیده هایی همچون تغییرات اقلیمی، کاهش بارندگی و خشکسالی‌های مداوم، و وجود آفات و بیماری‌های درختان جنگلی و آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع در منطقه از جمله چالش‌ها و تهدیداتی است که جنگل‌های زاگرسی کشور را تحت تاثیر خود قرار داده است.
طرح پویش مردمی برای احیای جنگل‌های زاگرس با انجام عملیات بذرکاری گونه‌های بومی درختان جنگلی در 74 شهرستان استان‌های زاگرسی با هدف احیاء و زادآوری جنگل‌های این مناطق، عزم خود را جزم کرده تا با استفاده از گونه‌های جنگلی سازگار با شرایط اقلیمی و آب و هوایی مناطق به پایداری این جنگل‌ها کمک نماید.
این پویش در استان همدان که یکی از استان های زاگرسی کشور است فردا با حضور دکتر مسعود منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی  و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور آغاز می‌شود.
این برنامه مردمی با مشارکت دوستداران محیط زیست و منابع طبیعی، همراهی و همکاری شورای اسلامی روستاها، جوامع محلی، گروه هابی جهادی مسئولان دولتی و محلی، تشکل‌های زیست محیطی، بسیج سازندگی و هلال احمر با هدف حفظ و احیا جنگل‌ها و مراتع اجرا خواهد شد.
روابط عمومی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیز داری کشور با اعتقاد به این مهم که مردم مهمترین و موثرین نقش را در حفاظت از منابع طبیعی بویژه جنگل‌ها و مراتع دارند از اقشار مختلف مردم دعوت می‌نماید با حضور خود در پویش بذرکاری جنگل‌ها و مناطق تعیین شده توسط ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌ها برای احیا و توسعه جنگل ها نقش افرینی نمایند.

بر اساس این گزارش، پویش یادشده در راستای اجرای پویشی وسیع‌تر با عنوان "ایران سرسبز؛ هر ایرانی یک درخت" برگزار می‌شود.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :