پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تاکید وزیر جهاد کشاورزی بر توسعه فعالیت های آبخیزداری و احیای جنگل های زاگرس
بازدید : 42 20 آذر 1400 ساعت 8:28 شماره :91624

تاکید وزیر جهاد کشاورزی بر توسعه فعالیت های آبخیزداری و احیای جنگل های زاگرس
 

وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان لرستان بر ضرورت توسعه فعالیت‌های آبخیزداری و احیای جنگل‌های زاگرس در این استان تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان لرستان و در بازدید از عملیات اجرایی حوزه آبریز شمال خرم‌آباد، اظهار کرد: یکی از مشکلات استان لرستان اشتغال است و توسعه فعالیت‌های آبخیزداری می‌تواند به رفع این مشکل کند.
ساداتی‌نژاد بر ضرورت توسعه آبخیزداری در لرستان تاکید کرد و افزود: در مصوبات سفر استانی، اعتبارات خوبی برای توسعه فعالیت های آبخیزداری و حفظ آب و خاک در استان پیش‌بینی شده است که می‌تواند در کاهش سیلاب و نیز در تقویت آب‌های زیرزمینی موثر بوده و اثر خوبی بر توسعه کشاورزی استان داشته باشد.
وزیر جهاد کشاورزی همچنین با اشاره به تشکیل ستاد نجات جنگل‌های زاگرس بر حفظ این میراث بین نسلی تأکید کرد. 
وی با بیان اینکه سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ظرفیت‌های خوبی برای حفظ جنگل‌های زاگرس دارد، گفت: اعتبار خوبی برای جلوگیری از زوال بلوط در نظر گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، دکتر مسعود منصور رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و مهندس شیرزاد نجفی مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در این بازدید، وزیر جهاد کشاورزی را همراهی می‌کردند. 


 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :